obuwie dla dzieci Gucio, strona producenta

O bucikach Gucio >>

Buciki dziecięce "Gucio" powstały nie tylko z miłości do najmłodszych, lecz także z konieczności życiowej, zrobiłem je najpierw dla moich własnych dzieci, potem dla dzieci naszych znajomych i dzieci ich znajomych...

Wersje bucików >>

Obuwie Gucio produkujemy w trzech wersjach: pełne, z małymi otworkami i z dużymi dziurkami.
Buciki z dużymi dziurkami zastępują sandałki,
zimią idealne gdy stosujemy ogrzewanie podłogowe w naszych domach. Od niedawna wprowadziliśmy wersję z Osiowym Zginaniem Spodu

Zapiętek

Podczas chodzenia zapiętek współpracuje razem ze stópką małego dziecka pionując kość piętową do stawu skokowego, zapiętkna ustawia prawidłowo piętę na staw skokowy.
Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie.
Są to prawdopodobnie najlepsze buciki dla Twojego dziecka, które miło zapamięta na całe życie.

System Ergono >>

Wprowadziliśmy do naszego obuwia systemem Osiowego Zginania Spodu - Ergono - rozwiązanie techniczne
które ma za zadanie pomoc dziecku w odwodzeniu na zewnątrz przodostopia podczas chodu, ułatwiając prawidłowe stąpanie,
dzieci stawiające nóżki do wewnątrz mają delikatną korektę chodu, wersja Ergono dla odróżnienia jest wytwarzana w dwóch kolorach i trzech wersjach: (pełne, z drobną perforacją i z dużymi otworkami).
System Osiowego Zginania Spodu jest przedmiotem patentu i jest prawnie chronionym wynalazkiem


 


Wytwarzanie >>

Buciki produkujemy ręcznie w małej rodzinnej firmie, wysyłając nasz produkt na wszystkie kontynenty.
Obecnie stare przedwojenne, wysłużone maszyny (bez napędu elektrycznego) powoli zastępujemy maszynami nowymi, niestety problemy z częściami zamiennymi i lata pracy zrobiły swoje.
Mimo unowocześniania parku maszynowego, wprawnej rzemieślniczej ręki zastąpić się nie da.

Dlaczego inne >>

Co jest w obuwiu przez nas wytwarzanym tak wyjątkowego, że dzieci chcą w nich chodzić. Czy to przypadek, że w naszych bucikach Gucio chodziły dzieci gwiazd hollywod jak Gwyneth Paltrow, Angeliny Jolie i Brada Pitta, czy włoskiego piosenkarza Al Bano? Wytwarzane w mojej firmie obuwie dziecięce posiada opatentowany, samousztywniający się tylnik który dopasowuje się do indywidualnej szerokości pięty dziecka.

Jaki rozmiar >>

Jak dobrać właściwy rozmiar obuwia Gucio...
Najprościej zatelefonować pod numer: 519.147.875
i tam w prosty i miły sposób dowiecie się Państwo o sposobie mierzenia nóżek Waszych pociech, aby zamówione obuwie pasowało idealnie, a luz dla paluszków był odpowiedni. Mamy w tej materii kilkunastoletnie już doświadczenie.

Gdzie kupić Buciki >>

Jako mała, rodzinna firma prowadzimy dystrybucję naszych wyrobów regularnie do kilku krajów: Polski, Francji, Litwy, Holandii, Chorwacji, Rumunii, Kanady, Norwegii.
Zamówienia indywidualne możecie składać Państwo telefonicznie pod numerami znajdującymi się w stopce na dole strony. Pod tymi numerami uzyskacie też Państwo wszelkie informacje na temat naszych wyrobów i warunków współpracy.
Zapraszamy i życzymy satysfakcji z użytkownia naszych wyrobów
http://gucio24.com/sklep


Zapiętek

Zapiętek obuwia Gucio jest najistotniejszym elementem naszego produktu.
Jego konstrukcja od ponad dwódziestu lat jest taka sama i nie uległa zmianie. To opatentowane rozwiązanie konstrukcyjne, które nie zawiera dodatkowych elementów usztywniających, gdyż są one zbędne.
Aby wyjaśnić działanie naszego zapiętka posłużę się przykładem kartki papieru...
Jeśli weźmiecie Państwo zwykłą kartkę papieru... to jest ona wiotka...ale, gdy zwiniecie ją w kształt rurki to nastąpi jej usztywnienie, nie dodając nic, a tylko zmieniając kształt uzyskujecie Państwo zmianę właściwości - obiekt sztywny!
To zjawisko zmiany sztywności, przez zmianę kształtu jest właśnie wykorzystane w naszym obuwiu.
Zapiętek (elastyczny) zawija się (jak owa owa kartka papieru) wokół kości pietowej dziecka jak rurka, wtedy dopiero następuje usztywnienie części tylnej buta.
Za łatwość owego zawinięcia wokół pięty i jego stabilność w pionie odpowiada umiejscowiony (w wywiniętej za piętę podeszwie) szew, to właśnie ten wyprofilowany szew w zapiętku (w owej "rurce") osiuje i naprowadza kość piętową na staw skokowy.
Podczas chodzenia zapiętek współpracuje razem ze stópką małego dziecka pionując również kość piętową w stronę ścięgna Achillesa.
Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie.

Wywinięcie wydłużonej podeszwy za piętę to również nie przypadkowa forma, ten wywinięty kształt tworzy swoistą kolebkę...wywinięcie to daje również bardzo ważny efekt ergonomiczny, podczas chodu dziecka jego pięta przekolebuje się, nadając stawianym kroczkom subtelną płynność ruchu.
Dodatkowy efekt nastepuje podczas zabawy, gdy dziecko siedzi z wyprostowanymi nóżkami a potem nagle wstaje, wiele bucików wówczas spada, ale nie Gucie...to zasługa właśnie owej "kolebki".

Gucio to prawdopodobnie najlepsze buciki dla Twojego dziecka, które podczas stawiania pierwszych kroczków przy nauce chodzenia zapamięta miło na całe życie.


Dokument patentowy zapiętka